Dworzec w Gnieźnie
Zwiedzanie Gniezna

PKP Gniezno

Głowna stacja PKP w Gnieźnie to jedna z bardziej rozbudowanych stacji kolejowych w Wielkopolsce. Znajduje się na 50 kilometrze linii kolejowej łączącej Poznań m.in z Bydgoszczą. Nie każdy wie, że częścią tej ciekawej stacji jest parowozownia a sama historia stacji sięga wielu lat wstecz. Pierwsze wzmianki o stacji kolejowej w Gnieźnie sięgają 1867 roku. Jest jedną z trzech stacji kolejowych w Gnieźnie. Kolejne dwie to Gniezno Winiary i Gniezno Wąskotorowe. 

Dworzec PKP Gniezno to ważny punkt na mapie kolejowej. Jak mówią statystyki, stacja każdej doby obsługuje nawet kilka tysięcy pasażerów. Oczywiście nie brakuje także ruchu towarowego. W ostatnich latach stacja zmieniła swój wygląd nie do poznania. Dokonano wielu prac remontowych mających na celu poprawę funkcjonalności stacji a także wprowadzono wiele udogodnień dla pasażerów. Dokonano także przebudowy peronów. PKP Gniezno Poznań to przyjazdy i odjazdy z peronów 1 i 2. Pierwszy z nich to peron krawędziowy, drugi zaś wyspowy. Warto tu dopowiedzieć, że z peronu drugiego obsługiwane są połączenia także w innych kierunkach niż tylko Poznań. Stamtąd odjeżdżają pociągi do tak odległych miast jak Wrocław czy Olsztyn. 

Rozkład jazdy Gniezno PKP oczywiście się co jakiś czas zmienia, jednak Gniezno – w przeciwieństwie do stacji w mniejszych miejscowościach – jest miejscem, gdzie połączenia kolejowe likwidowane są rzadziej, rozkład jazdy zaś jest dostosowany do potrzeb pasażerów. Rozkład jazdy PKP Gniezno można oczywiście sprawdzić na miejscu, jest także dostępny w Internecie. Na miejscu wszelkich informacji udziela PKP Gniezno informacja. Wiele z nich, z dostępnych na stacji można uzyskać we własnym zakresie. Kontakt z informacja PKP Gniezno możliwy jest nie tylko osobiście. Informacja PKP Gniezno telefon jest ogólnie dostępna, każdy może zadzwonić i zapytać o PKP Gniezno odjazdy lub o inne sprawy związane z koleją. 

Warto tu dodać, że PKP Gniezno informacja udziela informacji nie tylko o przyjazdach czy odjazdach pociągów. Każdy, kto chce uzyskać informacje o PKP Gniezno ceny biletów, również może pytać. Z pewnością otrzyma odpowiedź na zadane pytania o koszty przejazdu.

Warto dodać, że dworzec PKP w Gnieźnie dla wielu podróżnych stanowi tylko punkt mijany lub miejsce, gdzie się przesiadają. Osoby, które dłużej oczekują w Gnieźnie na pociąg, którym mają odjechać, nie powinny ograniczać się do oczekiwania na dworcu PKP. Gniezno jest pięknym miastem, wartym zwiedzenia. Już kilkanaście minut wystarczy by co nieco zobaczyć w tym mieście. Godzina lub więcej, wystarczy by poznać je dokładniej, zobaczyć najważniejsze miejsca. Ci, którzy mają więcej czasu, śmiało mogą zdecydować się na nocleg. W pobliżu dworca PKP znajdą wiele miejsc noclegowych, będą mieć więcej czasu by zwiedzić miasto, na drugi dzień spokojnie rusza w dalszą podróż. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *