Zwiedzanie Gniezna

Kulturalne wydarzenia – Poznań nie tylko dla melomana

Najciekawsze wydarzenia kulturalne w Poznaniu od zawsze przyciągają zainteresowanych z całej Polski. Zdecydowanie jest w czym wybierać: w stolicy Wielkopolski nie brakuje koncertów, wystaw sztuki, warsztatów. Poniżej znajdziesz wskazówki, na co warto zwrócić uwagę w pierwszych miesiącach nowego roku. Każdy znajdzie coś dla siebie!

1. Filmowe poranki dla dzieci

2. Waglewski Fisz Emade

3. Fortepianowe Poniedziałki

4. 24. lata klubu Blue Note – Henryk Miśkiewicz Full Drive

Jeśli poza atrakcjami, które zostały wymienione, interesują cię inne wydarzenia, Poznań z pewnością zaspokoi twoje oczekiwania. Sprawdzając, co się dzieje w Poznaniu, z pewnością dostrzeżesz różnorodność imprez.

Filmowe poranki dla dzieci

Zacznijmy od pomysłów na czas wolny dla najmłodszych. Kino sprawdza się zawsze. W ferie zimowe sala bankietowa w Cafe Młyńska przy ulicy Młyńskiej 12 zamieni się w salę kinową z prawdziwego zdarzenia. Cały tydzień, niezależnie od tego, czy to poniedziałek, czwartek czy niedziela, najmłodsi mogą zagłębić się w świat animacji oraz filmów. W ramach „Filmowych poranków dla dzieci” obejrzeć można między innymi słynną „Świnkę Peppę”, „Psi patrol”, „Madagaskar”, „Maszę i niedźwiedzia”. Wybór jest spory, a tytuły wciągną nie tylko maluchy.

Waglewski Fisz Emade

Już 21 stycznia poznańska Tama zabrzmi dźwiękami muzyki trio Waglewski Fisz Emade. Fani – i nie tylko! – doskonale wiedzą, że to nie jest zwykły zespół. Nie dość, że grupę tworzą ojciec i synowie, każda z tych osobowości pozostawiła wyraźny ślad w polskiej muzyce alternatywnej. Współpraca trzech artystów rozpoczęła się od płyty, na której Wojciech Waglewski zanotował gościnny udział. Pierwszy pełnoprawny projekt trio Waglewski Fisz Emade ujrzał światło dzienne w 2008 roku – wydany wówczas album nosił tytuł „Męska Muzyka”. Od tego czasu grupa nagrała jeszcze dwie wspólne płyty – „Matka, Syn, Bóg” oraz „Duchy ludzi i zwierząt”.

Zgodnie z planem panowie występują w klubie Tama, który jest (jak i cały Poznań) doskonałym miejscem dla eksperymentalnych brzmień.

Fortepianowe poniedziałki

Czas na nieco inną muzykę w Poznaniu – Fortepianowe poniedziałki to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim spotkania zaaranżowane w wyjątkowych okolicznościach. Restauracja The Time w Poznaniu, zlokalizowana przy ulicy Młyńskiej 12, to wyłącznie atrakcje: smaczne posiłki przygotowane z najwyższej jakości składników, wyjątkowy projekt wnętrza i niepowtarzalny klimat. Nie wszystkie restauracje na terenie Poznania mogą się tym poszczycić.

W centrum wydarzeń w każdy poniedziałek na dziedzińcu restauracji wystąpi pianista Michał Baranowski. Kolacja przy akompaniamencie fortepianu wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci gości, i sposób na przedłużony weekend.

24. lata klubu Blue Note – Henryk Miśkiewicz Full Drive

12 lutego (sobota) Poznań stanie się miejscem, w którym zagości najlepszej jakości jazz. To właśnie wtedy w klubie Blue Note wystąpi Henryk Miśkiewicz – okazją będą 24. urodziny miejsca. Występ grupy Full Drive pod wodzą wybitnego saksofonisty przedstawi świeże i energetyczne połączenie jazzu, funky, swingu i bluesa, nowe kompozycje i uwielbiane standardy. Mimo że taką interpretację obserwować można już od pewnego czasu, nadal zaskakuje.

Obok Miśkiewicza w zespole pojawią się: Marek Napiórkowski (gitara), Robert Kubiszyn (bas), Michał Miśkiewicz (perkusja). Do ekipy dołączył również pochodzący z Nowego Orleanu Michael „Patches” Stewart na trąbce, nadający brzmieniu charakterystyczny amerykański funkowy klimat.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *