Warto wiedzieć

Koc dla psa – nie tylko na zimę

Mięciutki, wełniany kocyk dla psa nie tylko pozwoli Twojemu zwierzakowi spokojnie spać w chłodniejsze dni. Ciepły koc dla psa sprawi, że Twój pies poczuje się na swoim legowisku naprawdę przytulnie i bezpiecznie. Puszysty koc dla psa sprawi, że nawet wysłużone posłanie stanie się bardziej miękkie. Twój psiak na pewno doceni miękki w dotyku kocyk.

Choć zazwyczaj o potrzebie kocyków mówi się w odniesieniu do małych psów, tak naprawdę wielkość to nie wszystko – niemal każdy psiak pokocha przytulny kocyk. Nie każdy wie jednak, że ulubiony koc dla psa sprawdza się nie tylko zimą – tak naprawdę kocyk sprawdzi się przez cały rok.

Ciepły koc dla psa – jak korzystać z niego, gdy skończą się mrozy

Kiedy w jesienny, czy zimowy wieczór przykryjesz swojego czworonożnego przyjaciela, Twój piesek od razu poczuje się lepiej. Nie bez powodu hodowle często oddają szczeniaki razem z kocykiem pachnącym domem – dla Twojego psa to też coś więcej niż sposób na ogrzanie się w chłodny dzień. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że koc dla psa przydaje się przez cały rok.

To mata, którą możesz użyć do zabezpieczenia mebli przed pazurkami, prowizoryczne legowisko na wycieczce, podkład, który uchroni tapicerkę w samochodzie przed zabrudzeniem. Osobny cieplutki koc specjalnie dla psa zabezpieczy Twój dom przed sierścią i brudem. Nie musisz wybierać, czy pozwolić psu wejść na kanapę, czy zachować ją w nienagannym stanie. Siedzenie w Twoim samochodzie też nie musi od razu pachnieć psem po podróży. Koc dla psa to banalnie proste rozwiązanie, które chroni meble i sprawia, że legowisko zimą staje się bardziej przytulne.

Wełniany kocyk dla psa – jak wybrać funkcjonalne akcesoria dla pupila

Nie da się ukryć, że ulubiony kocyk Twojego psa musi przejść wiele prób, które szybko zweryfikują jakość materiału. Kocyk będzie mieć codziennie do czynienia z sierścią, pazurkami, czy resztami piachu ze spaceru. Zdarza się, że na koc dla psa trafia ślina, kiedy na legowisku pupil zjada ulubione przysmaki, a czasami także błoto – kiedy wbrew ostrzeżeniom pies wejdzie do legowiska z brudną po spacerze sierścią.

Nie ma wątpliwości – miękki i przytulny kocyk musi być łatwy do utrzymania w czystości. Koniecznie sprawdź więc, czy możesz go prać w pralce. Najbardziej funkcjonalny będzie koc z poliestru – na przykład z ciepłego polaru, czy pluszu. Kocyk dla psa wykonany z poliestru nie będzie co prawda tak ciepły, jak wełniany, jednak nie grozi Ci, że skurczy się już po pierwszym praniu. Psy przede wszystkim chcą zostać ochronione przed chłodem, wybierz więc bardziej praktyczną opcję.

Cieplutki koc – jak rozpoznać, że Twój pies go potrzebuje

Choć koc będzie miłym prezentem dla każdego psa, nie da się ukryć, że w niektórych przypadkach jest on wręcz niezbędny. Dla psów starszych, chorych, czy w trakcie rekonwalescencji temperatura odczuwalna w mieszkaniu może być niższa, niż się to nam wydaje, i to niezależnie od długości sierści. Psy z obniżonym układem odpornościowym częściej marzną, a przykrycie pupila kocykiem naprawdę szybko może podnieść komfort ulubieńca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *