centrum handlowe max gniezno
Centra Handlowe w Gnieźnie

Centrum Handlowe Max Gniezno

Centrum handlowe MAX zlokalizowane jest przy ulicy Jana III Sobieskiego 17 w Gnieźnie. Godziny otwarcia centrum to 9:00-21:00 od poniedziałku do soboty, w niedzielę godziny otwarcia są skrócone; zakupy zrobimy tam od godziny 10:00 do 18:00. 

Galeria zwana również dawny „Albert” znajduje się na obrzeżach centrum miasta przy skrzyżowaniu ulic Roosevelta, Gdańskiej i Wyszyńskiego, jednym z głównych węzłów komunikacyjnych. CH Max sąsiaduje również blisko z miejskim targowiskiem.

Na zmotoryzowanych klientów czeka prywatny niestrzeżony parking. Pierwsza godzina postoju jest bezpłatna, natomiast każda kolejna kosztuje 3 zł. Dla osób, które nie chcą płacić za parking, dostępne jest także 150 bezpłatnych miejsc przy ul. Sobieskiego na terenie dawnej jednostki wojskowej. Niedaleko jest również myjnia samochodowa i stacja benzynowa.

Galeria Max Gniezno to 6000m2 powierzchni handlowej. Znajdziemy tu kilkanaście sklepów i punktów usługowych, wśród nich m.in.:
– Media Expert, elektromarket z szerokim asortymentem artykułów multimedialnych oraz sprzętu RTV i AGD;
– CCC, sklep obuwniczy;
– Perfumeria Lotos, gdzie zaopatrzymy się w zapachy męskie i damskie, a także w kosmetyki z najwyższej półki;
– McFOTO, salon ze sprzętem i akcesoriami fotograficznymi;
– Biuro podróży TUI;
– Kwiaciarnia Planeta Kwiatów, gdzie można zamówić nie tylko bukiet na każdą okazję, ale również kosze owoców i inne kompozycje;
– TXM Textil Market, sklep z odzieżą i artykułami gospodarstwa domowego;
– Firma Handlowo-Usługowa Top-Men;
– Punkt sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu;
– Oddział Banku Pekao S.A.

W CH Max znajduje się również hipermarket Carrefour, w którym znajdziemy olbrzymi wybór produktów żywnościowych i przemysłowych. Przez ponad 130 lat, od czasów powstania budynku w XIX wieku, nic się nie zmieniło – wciąż pod adresem Sobieskiego 17 w Gnieźnie można zaopatrzyć się w świeże produkty spożywcze.

C.H. Max Gniezno powstało w kompleksie po starej Rzeźni Miejskiej, która ogłosiła upadłość w 1994 roku. Centrum handlowezostało tam otwarte już sześć lat później, czyli w roku 2000. Teren inwestycji obejmuje pozostałość po zamkniętych w latach dziewięćdziesiątych pokomunistycznych Zakładów Mięsnych. Koncepcja architektoniczna zakłada połączenie rozwiązań współczesnych z historycznym walorem miejsca. Zewnętrzna bryła gnieźnieńskiej galerii niemal się nie zmieniła. Dzięki temu Gniezno ma centrum handlowe, które przyciąga klientów niezwykłą architekturą, gdyż kompleks budynków zachował swój dawny klimat.

Oprócz sklepów dostępne są także toalety, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, apteka oraz atrakcje dla dzieci. Przed centrum handlowym MAX Gniezno umieszczony jest Paczkomat dla wygody klientów, którzy zakupy robią nie tylko stacjonarnie, ale i przed internet.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *